Červen 2011

Taur má jméno

28. června 2011 v 10:15 | Lastura
Elen na Masona promluvila s trochou pochopení v hlase. "Jak se tam dostaneme? To je mi, ale hloupá otázka, když kilometr odtud hnízdo draků nosoharů. " Mason i taur se na ni dívali s otevřenýma pusama.
Pak promluvil Mason. "To jako poletíme na dracích?" "Jasně, proč ne. Jízda na dracích je zábava!" Masonovi se jízda na dracích nezamlouvala, ale souhlasil. To se ale nedalo říct o malém vzdorujícím tauřím máděti.
"Elén!! Může to zvíře konečně zmlknout, ten křik mi trhá uši!" "Já nevím co mu je ale klouže mi z rukou!" takhle si povídali velice znechucení z taurva křiku.
"A vůbec , kdy se dostaneme k těm drakům, abychom mohli do Austrálie? " ptal se už klidněji Mason i když měl pořád prsty v uších. Elen se unaveně podívala na taura a řekla: "podle jeho křiku usuzuju, že už jen půl kilometru, ale i tak si chci sednout."Mason chvíli nevěděl, co jeho sestra myslí, ale pak si vzpomněl, že taurové se bojí draků a jsou je schopni vycítit až na 5 kilometrů. "souhlasím a myslím, že taurek taky." Elen byla nadšená, že si může odpočinout, ale bála se o mládě,které by mohlo utéct. "fajn ale podrž ho na chvíli, než si sednu." A podala Masonovi mládě.
Je tu nádherně! Pomyslela si Elen, když jí mládě sedící mezi jejími koleny přestalo křičet. Pak se ale ozvalo prasknutí a její sukně byla skoro na dva díly, stejně jako její podvazek. "Néé, moje sukně já se zblázním!!" křičela Elen na malého, nevině koukajícího se taurka. Pak se ale uklidnila a řekla:"No co se dá dělat, sukně je sukně, podvazek je podvazek, ale ty jsi Trhlík!!"Mason se podivně koukal na svou sestru a přemýšlel, proč tak malého taura nazvala.

je potřeba cestovat.

11. června 2011 v 14:02 | Lastura |  povídky
"Co! Elen, tobě snad přeskočilo, nemůžeme se starat o mládě taura. A už vůbec s ním nemůžeme jet do Austrálie!" křičel naštvaně Mason. Elen věděla, že se to nebude bratrovi zamlouvat a proto si usmyslela, že Masonovi řekne o jejich strýci Eflomakovi.: "Hele bráško já se budu o to tauří mládě starat, ať chceš nebo ne, protože jsem slíbila, že ho dovezu do Austrálie. Takže s námi pojede, pak ho vypustíme do lesů a bude klid." Mason chvíli přemýšlel a pak řekl: "Dobře, ale kdo se pak postará o nás, když už nemáme příbuzné?" Elen se podívala na bratra s nechápavým pohledem v očích. Chvíli ani jeden nepromluvil. Hrobové tich nakonec narušila Elen krátkou větou "Ty si nevzpomínáš na strýce Eflomaka?" Mason zavrtěl hlavou, ale už dávno pochopil co má Elen na mysli. "Strýc Eflomak žije na severní straně pralesa je to jen tři sta metrům od našeho bývalého domu." Vysvětlovala Elen. V tu chvíli oba sourozenci uslyšeli lehké říhnutí a otočili se na malého taurka pochutnávajícího si na třech muškách sedících na jeho tlapě. "Myslím, že krmení si obstará sám!"zasmála se Elen a začala v aktovce hledat mapu. Což její bratr nevěděl a začal se vyptávat: "Elen, co to hledáš?" Elen zaúpěla a otočila se k bratrovi. "Hledám mapu Austrálie, aby jsme věděli, kde přesně bydlí strýc Eflomak!" Mason byl chvíli zaražený ze sestřina tónu, ale i přes to odpověděl. "Nemusíš hned na mě řvát. Já jen chtěl vědět, co hledáš a vůbec jak se do Austrálie dostaneme?"