Červenec 2011

cesta k hnízdu

12. července 2011 v 20:59 | Lastura |  povídky

"Co na mě tak koukáš? Roztrhl mi sukni!" Mason hned pochopil, že se nemá vyptávat a tak zavřel pusu. Popadl taurka do náruče, aby neutekl. V tu chvíli se ozval dračí křik. Elen se uklidnila, sehnula se, aby ze země sebrala podvazek. Křik se ozval znovu. Tak si zavázala podvazek do vlasů jako gumičku a vzala bratrovi Trlíka. Jenže Mason se ho nechtěl vzdát a pořád křičel: "Vrať mi ho!! Vrať mi Trhlíka, teď ho mám já!!" "Pssst." Odsekla Elen.

"Chceš jej snad vyplašit, ty řvoune." A vykročila s Trhlíkem v náručí do skal, jenže Trhlík začal řvát a To se zase nelíbilo Masonovi. Začal si strkat prsty do uší, pokřikovat a poskakovat. Elen to už švalo a tak oba okřikla: "Budě zticha, oba dva!!" Mason se sice uklidnil, ale Trhlík ne a tak mu chytla mouchu. Tak ztichl i Trhlík.tak se všichni vydali na cestu do hor
ozvalo se zamáchání křídel a drak, kterého slyšeli se vznesl, byl vyděšený. A Elen to zabolelo. "Ach jo, mohli jsme na něm odletět kdybych vás neokřikla vy malí potvory!!" "Já, já za to nemůžu ségra, to byl reflex." Vykoktal ze sebe Mason. Trhlík se podíval provinile. A tak se Elen uklidnila.a řekla: "Promiň mi to, já se zkrátka neovládala." Ale pak utichla, protože uslyšela draka řvát a spatřila jak se vrátil do hnízda. Pak tiše dodala: "Jdeme vrátil se do hnízda." Pak se všichni pomalu a potichu vydali do strmého kopce, kde stálo dračí hnízdo.